Jak uskladnit trvanlivé potraviny v zip sáčcích
Sáček se zipem se stal jedním ze symbolů moderní doby. Někteří lidé se s nimi potkávají každý den, protože jim slouží ku prospěchu v kuchyni, u psacího stolu v kanceláři, v dílně i na cestách. Můžete s nimi obeznámit i děti a ty je pak mohou využívat pro své školní i volnočasové aktivity.
Velký segment využití připadá zejména pro ukládání a zpracování potravin. Do zip sáčků lze umístit téměř jakoukoli potravinářskou složku v tekutém, pevném i sypkém stavu. Ukládání potravin lze provádět do chladničky i do mrazáku, ovšem největší podíl připadá na pokojovou teplotu, na potraviny trvanlivé.
Za trvanlivé potraviny lze považovat ořechy a semínka, sušené ovoce, luštěniny, některé druhy obilovin, mouku, strouhanku, sypké čaje a čajové směsi, kávu zrnkovou i mletou, kávu náhražkovou (žitovku s cikorkou), potravinové doplňky, čokoládu, semena na klíčení, cukr, sůl, melasu, med a jistě si vybavíte i některé další výrobky či suroviny.
Jestliže se rozhodnete skladovat po dobu několika měsíců například ořechy nebo sušené ovoce či luštěniny, můžete je nakoupit ve větším množství a připravit si na ně vhodné skladové prostory. A zde nastává známý problém, do čeho je tam vložit.
Půjde-li o plastové či plechové dózy nebo sklenice, každá z nádob má pevný tvar a ten zapříčiní, že budete poměrně značně omezeni ve skladovacím objemu. Nevyužijete jej celý a bude vám možná scházet. Toto je vhodná chvíle pro využití zip sáčků, s nimiž vyplníte prostor takříkajíc bezezbytku, protože se dokonale přizpůsobí tvaru daného místa. Můžete je skládat na sebe do více pater a je-li to zapotřebí, každý sáček si popíšete samolepicí etiketou. Ze sáčků postupně vytlačíte přebytečný vzduch a takto můžete skladovat, co vás napadne.
Uzavírací systém sáčků je odolný vůči samovolnému otevření a nemůže se stát, že by vás některý vysloveně zklamal.