Jak by mělo vypadat svatební oznámení?
Proběhly zásnuby a vy máte na ruce zásnubní prsten. Nastal čas chystat svatbu! A to se vším všudy. Svatba samozřejmě znamená opravdu spoustu zařizování. A čím dříve začnete, tím lépe pro vás. Ušetříte si pak stres z příprav probíhajících na poslední chvíli. Jedna z důležitých věcí, kterou byste neměli opomenout, je svatební oznámení. Stavebním oznámením dáváte své rodině s přátelům najevo, že je chcete mít na své svatbě, a slouží zároveň i jako pozvánka. V dnešní době se většinou svatební oznámení nechává vytisknout a rozesílá se poštou, nebo je svým blízkým předáte osobně. Existují i svatební oznámení online, ale tištěná verze je stále více využívaná.
Pokud chcete, aby se vaše svatba nesla v určitém duchu, měli byste to zohlednit již při tvorbě svatebního oznámení. Pokud chcete romantickou svatbu, mělo by se v tomto duchu nést i svatební oznámení. Chcete-li tradiční svatbu, mělo by být tradiční i vše svatební oznámení. Pokud chcete extravagantní svatbu, opět by tomu mělo odpovídat i svatební oznámení.
Co by takové svatební oznámení mělo obsahovat? Samozřejmě jména obou snoubenců, potom datum konání svatby a místo svatby. Někdy připojují snoubenci i citát, básničku nebo obrázek.
Nezapomeňte, že to jak tyto údaje uvedete, má svůj řád. Začíná se jmény hostitelů, tedy snoubenců. Pokud chcete dodržovat opravdu všechny tradice, které znali ještě vaše babičky, uvádí se jména rodičů, kteří oznamují sňatek svých dětí. Ale to už dnes opravdu moc k vidění není. Poté následují jména snoubenců, oznámení o tom, že se budou brát, datum svatby a nakonec místo svatby. Nejdůležitější je, aby byla jména snoubenců hned nahoře.
Svatební oznámení byste měli rozesílat asi 6 měsíců před konanou svatbou. Není to příliš brzy na to, aby se to do svatby všech vykouřilo z hlavy, ale zároveň dostatečně dopředu, aby si mohli zařídit volno z práce, hlídání a podobně.