Jak se řeší zastřešení kruhového bazénu
Mít zastřešený bazén se stává stále populárnější. Lidé to používají jako zkratku, jak udržet vodu déle čistou a jak ji rychleji ohřát. Navíc se díky tomu mohou koupat prakticky za jakýchkoliv podmínek. Není tedy divu, že jej najdeme na stále větším množství bazénů.
Je však pravda, že zdaleka ne vždy je tak jednoduché jej umístit. Jistě, u obdélníkových, čtvercových či oválných typů to nebývá problém, avšak zastřešení kruhového bazénu už je něco jiného. Musíme totiž pamatovat, že materiály, ze kterých je zastřešení vytvořeno, nejčastěji plast či sklo, nejdou snadno ohýbat. Zvláště pokud mají být dostatečně silné na to, aby se nerozbily ani tehdy, pokud do nich například za bouřky narazí třeba větev. Vytvořit kruh tedy rozhodně není jednoduché.
Jistě, lze vytvořit čtverec, ve kterém bude onen kruh obsažený. To však obvykle znamená zbytečný zábor místa, které by bylo možné využít jinak. To platí zvláště tehdy, pokud chceme mít ono zastřešení vysoké, takové, pod kterým můžeme chodit a které nemusíme zvedat či odstraňovat vždy, když se jdeme koupat.
Další problém nastává, když si uvědomíme, že naprostá většina kruhových bazénů je nadzemních. To samozřejmě značně zvětšuje velikost, kterou musí zastřešení mít. Také je nutné zvážit, zda jej tam ponecháme po celou dobu, nebo zda jej budeme chtít po skončení sezóny někde uskladnit, podobně jako bazén.
Je tedy jasné, že celá věc není ani zdaleka tak jednoduchá, jak by se mohlo zdát. Při výběru musíme zvážit mnoho různých možností a snažit se dospět k tomu nejlepšímu řešení. A také si přiznat, že tím nejlepším zkrátka může být mít bazén nezastřešený. Přeci jen, jsou zde výhody i nevýhody.
Záleží pak jen na nás, čemu budeme přikládat největší váhu a co pro nás bude nejdůležitější. Každá situace je totiž úplně jiná, a jako k takové bychom se k ní měli i chovat. Ať se nám to líbí nebo ne, žádné univerzální řešení zkrátka neexistuje.